Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Otvorenie školského roka 2023/2024

  Dňa 4.9.2023 sme na našej škole otvorili nový školský rok 2023/2024. Prváci zažili slávnostné privítanie školského roka a zároveň aj začiatok školského života. Žiakov prišli podporiť v učení honorárny konzul Ukrajiny na Slovensku Stanislav Obický a primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan. Žiakom prajeme pevné zdravie a veľa úspechov v škole.

 • Slávnostné otvorenie šk. r. 2023/2024

  Vážení rodičia, milí žiaci,

  oznamujeme Vám, že slávnostný začiatok šk. r. 2023/2024 sa bude konať v pondelok 4.9.2023 o 8.30 hod. v PKO Aréne pri Základnej škole Lúčna vo Vranove nad Topľou.

  Tešíme sa na Vás.  

 • Ukončenie šk. r. 2022/2023

  Dňa 30.6.2023 sme slávnostne ukončili školský rok a rozlúčili sa s našimi deviatakmi, ktorým želáme veľa úspechov v ďalšom štúdiu na stredných školách. Žiakom, ktorí úspešne reprezentovali našu školu boli odovzdané ocenenia. Ďakujeme žiakom, rodičom, priateľom školy za prejavenú dôveru v školskom roku, ktorý bol pre našu školu mimoriadne úspešný: 3 družstvá vicemajstrov vo futbale,  množstvo individuálnych úspechov na krajských a celoslovenských súťažiach. Veľká vďaka patrí aj učiteľom za prípravu našich reprezentantov. Všetkým prajeme krásne prežitie letných prázdnin a tešíme sa na vás v novom školskom roku, ktorý sa začína 4. septembra 2023.

 • Jazykový kvet 2023 - celoslovenské kolo

  Ondrej Micik (III.B) získal 1. miesto v celoslovenskom kole súťaže Jazykový kvet v 1. kategórii v prednese v anglickom jazyku. Žiaka pripravovala pani učiteľka Zuzana Krausová. Andrej Illéš (II.B) si vybojoval 2. miesto v I. kategórii v ruskom jazyku a 2. miesto získlal Aurel Illéš (VII.A) v 2. kategórii tiež v ruskom jazyku. Žiakov pripravila pani učiteľka Nadežda Novosiadla. Blahoželáme k úspechu a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy.

 • SUPERfinále 2023 - Majstrovstvá Slovenska ZŠ

  ​​​V dňoch 13.-14.06.2023 sa uskutočnilo SUPERfinále 2023 v x-bionic sphere v Šamoríne. Majstrovstvá Slovenska základných škôl privítali tých najlepších športovcov a športovkyne z každého kraja. Úžasne 2. miesto vo futbale obsadili chlapci aj dievčatá a stali sa vicemajstrami Slovenska. Najlepší hráč turnaja - Marko Škrabala 7.C, najlepšia hráčka turnaja - Michaela Baňacká 5.C, najlepšia brankárka turnaja - Eliška Bodorová 6.C.

  V odznaku zdatnosti získalo naše družstvo krásne 7. miesto.

  Ďakujeme všetkým žiakom za reprezentáciu našej školy a učiteľom za ich prípravu.

 • Fantastické 2. miesto vo finále McDonald´s Cupu

  V dňoch 6.-7.6.2023 sa uskutočnilo finále 24. ročníka Mcdonald´s Cupu v Poprade, ktorého sa zúčastnili aj naši žiaci a žiačky po tom, čo vyhrali okresné aj krajské kolo. Vo finále získalo naše družstvo fantastické 2. miesto. Do aktuálneho ročníka sa zapojilo rekordných 1010 základných škôl. Blahoželáme reprezentujúcim žiakom k tomuto úspechu a ďakujeme trénerom a fanúšikom - našim rodičom za podporu. 

  Všetky informácie: JE TU FINÁLE 24. ročníka McDonald's Cup! - McDonaldsCup.

 • Medzinárodný futbalový turnaj

  Dňa 30.5.2023 sa uskutočnil VII. ročník Medzinárodného futbalového turnaja v PKO Aréne. Turnaj sa konal pod záštitou veľvyslanca SR na Ukrajine Mareka Šafina a veľvyslanca Ukrajiny v SR Myroslava Kastrana. Hlavným rozhodcom turnaja bol Ľuboš Micheľ. Na turnaji sa zúčastnili mužstvá zo: ZŠ Lúčna Vranov nad Topľou, ZŠ Komenského Svidník, ZŠ Postupimská Košice, ZŠ Staničná Košice, Klub MŠK Tesla Stropkov a tri mužstvá z Ukrajiny - FK Miinaj. Víťazom turnaja sa stalo mužstvo Miinaj I, ktoré zároveň získalo putovný pohár. Veľké poďakovanie patrí honorárnemu konzulovi Ukrajiny na Slovensku Stanislavovi Obickému za angažovanosť pri príprave a realizácii turnaja.

 • Krajské kolo v malom futbale dievčat

  Dňa 26.5.2023 sa naše žiačky športových tried zúčastnili krajského kola v malom futbale a suverénne postupujú, tak ako naši chlapci na celoslovenské finále do Šamorína. Výsledky: Lúčna - Hranovnica 12:1, Lúčna - Prešov 6:1, Lúčna - Stropkov 11:0, Lúčna - Spišská Stará Ves 7:0. Finále: Lúčna - Brezovica 5:2

 • Okresné kolá v atletike dievčat a chlapcov

  Dňa 26.5.2023 sa uskutočnilo okresné kolo v atletike chlapcov. Naši žiaci vyhrali spomedzi 10 škôl a postupujú na krajské kolo. O deň skôr 25.3.2023 sa uskutočnilo okresné kolo v atletike dievčat, kde sa naše žiačky umiestnili na krásnom 3. mieste. Blahoželáme.

 • Postup na celoslovenské kolo v malom futbale

  Dňa 25.5.2023 sa naši žiaci športových tried zúčastnili krajského kola v malom futbale a suverénne postupujú medzi top 8 škôl na celoslovenské finále do Šamorína. Finálová skupina: Vranov : Stropkov 6:2, Vranov : Poprad 7:1. Blahoželáme.

 • Celoslovenské kolo matematickej pytagoriády

  Dňa 23.5.2023 sa naša žiačka Eliška Bodorová zúčastnila celoslovenského kola matematickej pytagoriády v Bratislave, kde obsadila krásne 11. miesto. Eliške blahoželáme.

 • McDonald's Cup 2023

  Naši žiaci vyhrali krajské kolo McDonald's Cupu a postupujú na celoštátne finále do Popradu. V tejto súťaži bolo prihlásených 1010 škôl a ZŠ Lúčna je medzi 8 najlepšími.

  Základná skupina: Víťazstvá: 10:0 Bardejov, 10:1 Poprad, 9:0 Giraltovce 

  Finálová skupina: Víťazstvá: 8:0 Lipany, 9:0 Snina.

  Najlepším strelcom turnaja: Samuel Doháňoš, Najlepším hráčom turnaja: Viliam Veselíny, Najlepšou strelkyňou turnaja: Viktória Pankuchová 

  Našu školu reprezentovali: Ema Kačeriaková, Sebastián Buňatický, Theo Bezek, Peter Snížik, Adam Klembara, Miroslav Grošik, Leo Trella, Samuel Doháňoš, Viktória Pankuchová, Viliam Veselíny. Blahoželáme.

 • Logická olympiáda - celoslovenské kolo

  Dňa 10.05.2023 sa v Prešove uskutočnilo celoslovenské kolo Logickej olympiády, na ktoré boli pozvaní aj štyria žiaci našej školy (úspešní riešitelia školského kola). Súťaže sa napokon zúčastnili: v kategórii A Vladimír Čačko, v kategórii B Aurel Illéš a Ján Meteňko. Po dvoch kolách testovania bol vyhodnotený Ján Meteňko ako druhý (v svojej kategórii). Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu. Garanciu nad súťažou na škole mala PhDr. Irena Fazekašová

 • Okresné kolo v malom futbale dievčat

  Dňa 11.5.2023 sa v PKO Aréne uskutočnilo okresné kolo v malom futbale dievčat. Naše dievčatá sa umiestnili na 1. mieste a postúpili na krajské kolo. Blahoželáme. 

 • Čarovný štetec-zázračná farbička

  Dnes Centrum voľného času usporiadalo pre žiakov vranovských ZŠ 22. ročník súťaže detskej výtvarnej tvorby Čarovný štetec-zázračná farbička.Na súťažných prácach hodnotili najmä precíznosť a nápaditosť spracovania témy, kompozíciu, farebnosť a použitú techniku.Naši žiaci presvedčili o svojom talente: I.kategória - 1.miesto Lea Kačeriaková 3.A, III. kategória - 1.miesto Lucia Novikmecová 7.A

 • Postup na krajské kolo v malom futbale chlapcov

  Dňa 10.5.2023 naši futbalisti zvíťazili v okresnom futbale malého futbalu a spomedzi 14 škôl postúpili do krajského kola.

 • Pytagoriáda - okresné kolo

  V dňoch 20.-21.3.2023 sa v CVČ uskutočnilo okresné kolo pytagoriády, na ktorom v kat P6 získala 1.miesto Eliška Bodorová (6.C) a v kat P7 sa o 1.miesto delil Peter Prokop (7.A). Obom blahoželáme a Eliške budeme držať palce na celoslovenskom kole v Bratislave

strana: