Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Záver školského r. 2021/2022

  Slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022 patrilo na našej škole najmä prvákom a deviatakom. Oceniť prvákov prišiel primátor mesta Ján Ragan. Deviatakom želáme veľa šťastia a úspechov v ich ďalšom štúdiu i živote. Žiakom, rodičom a priateľom školy ďakujeme za prejavenú dôveru a prajeme im krásne prežité leto. TEŠÍME SA NA VÁS 5. septembra 2022.

 • Celoslovenské kolo biologickej olympiády

  Na celoslovenskom kole biologickej olympiády kat. E sa stali úspešnými riešiteľmi Ján Meteňko (7.A-botanika) a Oliver Širák (7.D-zoológia). Na túto súťaž sa pripravovali celý školský rok. V Tatrách sa stretli s najlepšími žiakmi Slovenska. Náročnú súťaž dopĺňali aj sprievodné aktivity: nočné pozorovanie netopierov, exkurzia v Gánovciach, návšteva múzea a botanickej záhrady v Tatranskej Lomnici. Žiakom ďakujeme za ich významnú reprezentáciu našej školy a želáme im veľa ďalších úspechov. Za podporu a pomoc pri príprave na súťaž ďakujeme aj rodičom. Mgr. Monika Gumanová

 • Superfinále (Majstrovstvá Slovenka) školského športu v Šamoríne

  Na tomto vrcholovom podujatí sa predstavili naše futbalistky a futbalisti v malom futbale. Obe naše mužstvá získali v celkovom hodnotení 5. MIESTO

  Tréner Daniel Štuller: Naše dievčatá patrili k najmladším účastníkom turnaja, avšak napriek fyzickému hendikepu sa podľa rozhodcov prezentovali najkrajším herným prejavom. Chýbal naozaj maličký krôčik, aby sa dostali do semifinále a hrali o medaile. Budúci rok preto vyzerá z ich pohľadu veľmi nádejne.

  Tréner Kuzemka: Nebudem klamať keď poviem, že 5. miesto je pre nás sklamnie.Na chlapcoch sa prejavil náročný program a nepôsobili tak živo ako inokedy. Byť však na 5.mieste v najmasovejšej súťaži na Slovensku berieme s pokorou a ako motiváciu do našej ďalšej práce.

  Dievčatám a chlapcom ďakujeme za skvelú reprezentáciu

 • Jazykový kvet - celoslovenské kolo

  Dňa 10. júna sa v Nitre uskutočnilo celoslovenské finále súťaže Jazykový kvet 2022. Zo všetkých kútov Slovenska pricestovali víťazi krajských kôl súťaží v cudzích jazykoch. Prešovský kraj reprezentovali aj žiaci našej školy Sárah Bokšajová (IV.A trieda) a Aurel Illéš (VI.A trieda) - víťazi v kategórii ruský jazyk I a II - prevzatá tvorba. Na celoslovenskom kole obsadili obidvaja naši žiaci krásne 2.miesta.Naším talentovaným žiakom srdečne blahoželáme! Ďakujeme rodičom žiakov za podporu. Žiakov pripravovala p.uč.Novosiadla

 • Naše dievčatá sa stali majsterkami Slovenska vo florbale

  Predstavujeme Vám MAJSTERKY SLOVENSKA vo florbale: Júlia Hanušinová, Šarlota Kundravá, Melánia Glodová, Sandra Cisneros, Liana Hricová, Laura Bindasová, Bianka Mičejová, Sara Karasová, Sofia Kozejová, Veronika Popová, Anna - Sophie Hierzer. ZŠ Lúčna hrdo reprezentuje mesto Vranov nad Topľou na celoštátnych súťažiach a tieto dievčatá si zaslúžia absolutórium. Ďakujeme učiteľom Petre Karpáčovej a Petrovi Ivanovi za prípravu.

 • Biologická olympiáda - krajské kolo

  Naši víťazi krajského kola biologickej olympiády. Dlhodobá príprava, usilovnosť, vytrvalosť a precíznosť žiakov im priniesla úspech. Oliver Širák zo 7.D získal v odbornosti zoológia 1. miesto. Ján Meteňko zo 7.A získal v odbornosti botanika 1.miesto. Chlapci postupujú na celoslovenské kolo, ktoré sa uskutoční v Tatranskej Lomnici. Anita Illéšová z 9.A získala v odbornosti geológia 2.miesto. Žiaci sa naučili poznávať prírodniny Slovenska, odborne ich opísať, vyjadrovať sa pri skúšaní odbornou komisiou. Gratulujeme! Pripravovala Mgr. Monika Gumanová.

 • Dievčatá postúpili na celoslovenské kolo vo florbale

  Naše dievčatá postupujú ako víťazky krajského kola na celoslovenské kolo vo florbale. Dievčatám blahoželáme.

 • Chlapci si vybojovali postup na celoslovenské kolo v malom futbale

  Naši chlapci dnes suverénne ovládli krajské kolo v malom futbale a postupujú na medzi 8 najlepších škôl na Slovensku. Blahoželáme a tešíme sa na celoslovenské kolo.

 • Čarovný štetec, zázračná farbička

  V CVČ sa konala súťaž v kreslení a maľovaní Čarovný štetec, zázračná farbička pre žiakov 3. - 8. ročníka ZŠ. Naši žiaci získali pekné umiestnenia: I. kategória - Nina Podoľská získala 2.miesto. III. kategória - Tatiana Bujková - 2. miesto a Jakub Malý - 3 miesto. Všetkým ďakujeme a blahoželáme.

 • Postup dievčat na celoslovenské kolo v malom futbale

  Naše dievčatá vyhrali krajské kolo vo futbale základných škôl čím sa dostali medzi 8 najlepších škôl na Slovensku. Dievčatám blahoželáme.

 • Mladší žiaci si vybojovali postup na krajské kolo

  Naši žiaci vyhrali okresné kolo v malom futbale mladších žiakov a postúpili na krajské kolo. Ďakujeme a držíme prsty.

 • Mladšie žiačky zvíťazili na OK v malom futbale a postupujú na kraj

  Naše šikovné dievčatá vyhrali okresné kolo v malom futbale mladších žiačok ZŠ a postúpili na krajské kolo Dievčatá ďakujeme a držíme prsty.

 • Krajské kolo McDonald´s cupu

  Naši chlapci a dievčatá z prvého stupňa sa dnes umiestnili na peknom 3. mieste v krajskom kole McDonald´s cup. Našu školu reprezentovali: Ján Liška, Adam Klembara, Leo Trella, Viliam Veselíny, Šimon Kandala, Tobias Pankuch, Miroslav Grošík, Marco Sivič, Sára Bokšajová, Laura Kulichová.

 • Oznam - riaditeľské voľno

  Dňa 18. 5. 2022 (streda) udeľuje žiakom 6. až 9. ročníka riaditeľka ZŠ Lúčna 827/26, Vranov nad Topľou v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) §150, ods. 5 a o zmene a doplnení niektorých zákonov, riaditeľské voľno z organizačných dôvodov - konanie celoslovenského Testovania 5-2022.

 • Otvorenie Arény PKO

  Dňa 13.5.2022 bola Slávnostne otvorená Aréna PKO pri Základnej škole Lúčna. Aréna  umožní   dať našim žiakom možnosti rozvoja telesnej zdatnosti a zdravia v každom počasí. Okrem toho vzniká v našom meste objekt pre rozvoj nielen športu, ale aj  možnosť kultúrneho a spoločenského vyžitia  občanov nášho mesta. Aréna bola postavená za tri mesiace s rozlohou 50 x 60 m zo sendvičových panelov. Dovoľujeme si poďakovať honorárnemu konzulovi Ukrajiny na Slovensku Stanislavovi Obickému, ktorý tento projekt Arény PKO naštartoval, poslancovi NR SR a predsedovi strany Hlas pánu Petrovi Pellegrinimu za rozhodnutie poskytnúť na tento projekt 1. mil €, predsedovi NR SR  Borisovi Kollárovi za podporu pri realizácií, primátorovi mesta Vranov nad Topľou Jánovi Raganovi, poslancom MZ vo Vranove nad Topľou a poslancom prešovského samosprávneho kraja za okres Vranov nad Topľou.

 • Vidiečanova Habovka

  Náš žiak a súčasne člen DFS Ďatelinka Juraj Jakubčin z 5.A si dnes na súťaži Vidiečanova Habovka v krajskom kole v Raslaviciach vyspieval zlaté pásmo

  Ďakujme Jurkovi za výbornú reprezentáciu školy aj okresu Vranov nad Topľou

 • Jazykový kvet

  V silnej konkurencii sa v súťaži JAZYKOVÝ KVET v prednese poézie a prózy v cudzom jazyku umiestnili naši žiaci v krajskom kole na popredných miestach.

  Ruský jazyk:

  1. kat.: Sarah Bokšajová 4.A – 1.miesto,

  2. kat.: Aurel Illéš 6.A - 1.miesto,

  2. kat.: Juraj Jakubčin 5.A - 2. miesto.

  Žiakov pripravovala Mgr. Novosiadla.

  Anglický jazyk:

  1. kat.: Ondrej Micík 2.B - 3.miesto,

  Žiaka pripravovala Mgr. Krausová.

  2. kat.: Anita Illéšová 9.A - 3.miesto,

  Žiačku pripravovala Mgr. Michalová.

  Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy. Aurel Illéš a Sarah Bokšajová nás budú reprezentovať na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 10.6.2022 v Nitre. Držíme prsty.

 • Slávik Slovenska 2022

  28.4.2022 sa konala v CVČ súťaž v speve ľudových piesní Slávik Slovenska 2022. Gratulujeme našim Slávikom za úžasné výkony, ktoré ocenila aj porota.

  V I. kategórii získala 1. miesto a postup na krajské kolo Sárka Gavelová z 2.B

  V II. kategórii si 2. miesto vyspieval Juraj Jakubčin z 5.A

  V III. kategórii získala 3. miesto Anita Illéšová z 9.A.

  Ďakujeme im za tieto úspechy a prajeme im ešte veľa takýchto krásnych speváckych vystúpení

 • Ján Meteňko víťazom MO v kategórii M7

  Dňa 12.4.2022 sa konalo okresné kolo matematickej olympiády, ktorej víťazom v kategórii M7 je Ján Meteňko zo 7.A triedy. Žiakovi blahoželáme.

strana: